“COVID-19 Döneminde Kaygılarla Başa Çıkma”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) ile Psikoloji Bölümü iş birliğinde, 16 Nisan Perşembe günü “COVID-19 Döneminde Kaygılarla Başa Çıkma” başlıklı bir webinar düzenlendi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Psikoloji Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Önder Kavakçı, salgın döneminde yaşadığımız kaygı-korkuların nasıl ne zaman ortaya çıktığını, bu kaygılar karşısında yaşadığımız zorlukları ve bu zorluklarla başa çıkma tekniklerini aktardı. 

Dr. Öğr. Üyesi Derya Deniz İstanbul Üniversitesi Havacılık Psikolojisi Araştırmaları Enstitüsü’nde Görevlendirildi

Psikoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Derya Deniz, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nün talebi üzerine üniversite yönetimimiz tarafından İstanbul Üniversitesi Havacılık Psikolojisi Araştırmaları Enstitüsü’nde yürütülen çalışmalara katılmak üzere görevlendirildi.  

“Kütleçekim Dalgaları ve LIGO Deneyi” Semineri

2017 Nobel Fizik Ödülü, Kütle Çekim Dalgalarını ilk defa ispatlayan LIGO deneyine verildi. İlk kez 2015’te iki nötron yıldızının birleşmesinden meydana gelen KÇ dalgalarını saptayan LIGO keşiflerine devam ederek dört tane daha karadeliğin birleşmesini gözledi. Fizik Bölümü Yüksek Lisans öğrencimiz Ahmet Karadağ tarafından verilecek “Kütleçekim Dalgaları ve LIGO Deneyi” başlıklı seminer, 24 Mayıs 2019 Cuma saat 13.00’te 3. kat Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

“Psikanaliz” Okumaları

Psikoloji Bölümü, Arş. Gör. Ekin D. Kozak eşliğinde ileri okuma amaçlı bir etkinlik düzenledi. 18 Nisan Perşembe günü saat 17.00’de gerçekleştirilen “Psikanaliz” okumaları etkinliğinde, kitap incelemesi yapıldı. Farklı sınıflardan Psikoloji Bölümü öğrencilerinin yer aldığı etkinlik, teorik bilgi paylaşımı ve soru-cevaplarla son buldu.
 

“Kahve Bahane Buluşmaları”

Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından gelenekselleşen “Kahve Bahane Buluşmaları”nın 2018-2019 Akademik Yılı altıncı toplantısı, 24 Nisan Çarşamba günü saat 15.00’te Prof. Dr. Erdal İnönü Seminer Salonu’nda düzenlendi. Psikoloji Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Önder Kavakçı’nın “Çocukluk Travmalarının Sağlık ve Öğrenme Üzerine Etkisi: Travma Yaşamış Çocukları Okul Ortamında Desteklemek ve Tanımak” başlıklı bir sunum yaptığı buluşmada, farklı bölümlerinden öğretim üyeleri bir araya geldi. 
 

“Psikanaliz” Okumaları

Psikoloji Bölümü, Arş. Gör. Ekin D. Kozak eşliğinde ileri okuma amaçlı bir etkinlik düzenledi. 11 Nisan Perşembe günü saat 17.00’de gerçekleştirilen “Psikanaliz” okumaları etkinliğinde, kitap incelemesi yapıldı. Farklı sınıflardan Psikoloji Bölümü öğrencilerinin yer aldığı etkinlik, teorik bilgi paylaşımı ve soru-cevaplarla son buldu.